Umów się na wizytę
Masz pytania?
ul. Broniewskiego 26
82-300 Elbląg
605 743 593

O mnie

portret2Jestem rodowitym elblążaninem, od 10 lat rozwijam swoje zainteresowania związane z nowoczesnymi metodami rehabilitacji. W roku 2000 przeprowadziłem się do Wrocławia, gdzie podjąłem studia na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. We Wrocławiu stawiałem też pierwsze kroki w rehabilitacji, podejmując tu pracę i poszukując własnej drogi zawodowej. Poznając specyfikę pracy na kolejnych oddziałach rehabilitacji przekonałem się , że aby skutecznie i szybko osiągać efekty w leczeniu, należy odejść od klasycznych metod fizjoterapeutycznych, czyli podwieszki, gimnastyka ogólno-usprawniająca, ćwiczenia bierne, prądy, magnetoterapia, itd. Zrozumiałem, że potrzebuję takiej metody pracy, która pozwoliłaby na skuteczne leczenie przyczyn i objawów schorzeń. Wybrałem terapię manualną, która w pełni spełnia moje oczekiwania pod względem dynamiki i efektów terapeutycznych.

Terapii manualnej uczyłem się u dr Andrzeja Rakowskiego właściciela Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu pod Poznaniem. Miałem to szczęście, że w tym okresie mieszkałem w Poznaniu i mogłem praktykować bezpośrednio u dr Rakowskiego, wybitnego specjalisty, twórcy koncepcji Holistycznej w Terapii Manualnej.

Kolejną szkołą rozwijającą moje umiejętności terapeutyczne była Medycyna Ortopedyczna wg. Cyriax’a. Jej zaawansowane procedury diagnostyczne pozwalają z dużą dokładnością ustalać przyczyny dolegliwości. Metoda ta świetnie sprawdza się w pracy ze sportowcami (naderwania, naciągnięcia mięśni, więzadeł, ścięgien) oraz z problemami dyskowymi kręgosłupa (rwa kulszowa).

W swojej praktyce łączę szczegółową diagnostykę Cyriax’a ze skutecznością zabiegów odruchowych Rakowskiego. Takie zestawienie metod terapeutycznych pozwala mi skutecznie leczyć dolegliwości bólowe wynikające ze schorzeń, urazów i przeciążeń narządu ruchu.

Zapraszam do podjęcia terapii, nie warto męczyć się z bólem.

Szkolenia podyplomowe:

  • Terapia Manualna w Modelu Holistycznym – dr Andrzej Rakowski
  • Medycyna Manualna wg Cyriax’a – Bob De Coninck PT, DO
  • Manipulacje powięziowe FDM (Fascial Distortion Model) – Robert Jan Faryj
  • Współczesne metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich ( techniki energizacji mięśni cz.1, cz.2, cz.3; mięśniowo- powięziowe rozluźnianie; dysbalans mięśniowo-powięziowy) – dr Jarosław Ciechomski DO
  • Kinesiology Taping – mgr Tomasz Senderek
  • Instruktor odnowy biologicznej (masaż klasyczny, sportowy, limfatyczny)

Przynależność do organizacji zawodowych:

  • PTTMMH – Polskie Towarzystwo Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym

Realizacja: SIPLEX Studio